All-State history
-
Mr. Show-Me Basketball
-
MBCA
-
MSSA
-
MBCA Academic
-
All-Star
<
>
2002-03 - Drew Richards
2003-04 - Drew Richards
2005-06 - Matt Powell
2006-07 - Matt Powell
2011-12 - Joe Young
2013-14 - Corbin Medley
2017-18 - Luke Vandersnick
2018-19 - Luke Vandersnick
2019-20 - Cade Blevins
2020-21 - Kanon Gipson
2023-24 - Scott Metz
2023-24 - Chase Branham
2003-04 - Drew Richards
2005-06 - Matt Powell
2006-07 - Matt Powell
2011-12 - Joe Young
2013-14 - Corbin Medley
2017-18 - Luke Vandersnick
2018-19 - Luke Vandersnick
2019-20 - Cade Blevins
2020-21 - Kanon Gipson
2023-24 - Scott Metz
2023-24 - Chase Branham
1953-54 - Class B - Alvin Hazelwood, Honorable Mention
1961-62 - Class M - Jim McDaniel, Honorable Mention
1971-72 - Class M - Dan Luttrull, Honorable Mention
1981-82 - Class 3A - Michael Taylor, 1st team
1981-82 - Class 3A - Chris Wallace, 2nd team
1982-83 - Class 3A - Mike Krause, 1st team
1984-85 - Class 3A - Chris Harville, 1st team
1985-86 - Class 3A - Chris Harville, 1st team
1995-96 - Class 3A - Matt Gerschefske, 1st team
1996-97 - Class 3A - Matt Gerschefske, 1st team
1997-98 - Class 3A - Justin Shockley, 2nd team
1999-00 - Class 3A - Brock Barton, 1st team
2000-01 - Class 3A - Clint Underwood, 2nd team
2002-03 - Class 4 - Drew Richards, 1st team
2003-04 - Class 4 - Drew Richards, 1st team
2003-04 - Class 4 - Tim Brown, 2nd team
2004-05 - Class 4 - Tim Brown, 1st team
2006-07 - Class 4 - Matt Powell, 2nd team
2010-11 - Class 4 - Joe Young, 1st team
2011-12 - Class 4 - Joe Young, 1st team
2012-13 - Class 4 - Justus Boeyer, 2nd team
2013-14 - Class 4 - Corbin Medley, 2nd team
1961-62 - Class M - Jim McDaniel, Honorable Mention
1971-72 - Class M - Dan Luttrull, Honorable Mention
1981-82 - Class 3A - Michael Taylor, 1st team
1981-82 - Class 3A - Chris Wallace, 2nd team
1982-83 - Class 3A - Mike Krause, 1st team
1984-85 - Class 3A - Chris Harville, 1st team
1985-86 - Class 3A - Chris Harville, 1st team
1995-96 - Class 3A - Matt Gerschefske, 1st team
1996-97 - Class 3A - Matt Gerschefske, 1st team
1997-98 - Class 3A - Justin Shockley, 2nd team
1999-00 - Class 3A - Brock Barton, 1st team
2000-01 - Class 3A - Clint Underwood, 2nd team
2002-03 - Class 4 - Drew Richards, 1st team
2003-04 - Class 4 - Drew Richards, 1st team
2003-04 - Class 4 - Tim Brown, 2nd team
2004-05 - Class 4 - Tim Brown, 1st team
2006-07 - Class 4 - Matt Powell, 2nd team
2010-11 - Class 4 - Joe Young, 1st team
2011-12 - Class 4 - Joe Young, 1st team
2012-13 - Class 4 - Justus Boeyer, 2nd team
2013-14 - Class 4 - Corbin Medley, 2nd team
1999-00 - Chris Mallonee
2008-09 - Drew Dunton
2012-13 - Aaron Freeman
2013-14 - Brock Gipson
2019-20 - Josh Linehan
2008-09 - Drew Dunton
2012-13 - Aaron Freeman
2013-14 - Brock Gipson
2019-20 - Josh Linehan
1940-41 Class B
Wayne LeMasters, 1st Team
Gene Webb, 2nd Team
Marvin Smith, Honorable Mention
Wayne LeMasters, 1st Team
Gene Webb, 2nd Team
Marvin Smith, Honorable Mention